testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıASELSAN ve Millî Eğitim Bakanlığı’ndan temiz bir çevre için resim yarışması

ASELSAN ve Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü iş birliğinde Türkiye genelinde lise öğrencilerini temiz, sürdürülebilir ve çevreci bir gelecek hayal etmeleri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Net Sıfır Emisyon …

12.01.2023

ASELSAN ve Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü iş birliğinde Türkiye genelinde lise öğrencilerini temiz, sürdürülebilir ve çevreci bir gelecek hayal etmeleri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Net Sıfır Emisyon Hedefimizle Yeşil Geleceğime Yolculuk’ temalı resim yarışması düzenleniyor.

Türkiye’nin 2053 yılı net sıfır emisyon hedefi kapsamında çevrenin korunması ile ilgili yapılabilecek çalışmaların neler olabileceği, iklim değişikliğine neden olan karbon emisyonlarının nasıl azaltılabileceği konusundaki düşüncelerini veya bu konular çerçevesindeki gelecek hayallerini anlatabilecekleri resim yarışması için başvurular 11 Ocak ile 24 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Lise öğrencilerinin okul müdürlüklerine yapabilecekleri başvurular sonucu tüm Türkiye’de ilk 3’ün belirlenmesi ve ödül töreninin ASELSAN’da ilgili yöneticilerin katılımı ile gerçekleştirilmesi planlanıyor.

BU SENE 6’NCISI DÜZENLENİYOR

ASELSAN’dan yapılan açıklamada, Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile geliştirilen iş birliği ile gençlerin Türkiye’nin en önemli konularından birisi olan iklim değişikliği üzerine çalışması hedeflendiği belirtildi. Açıklamada, “Geleceğimiz çocuklarımız ve gençlerimizin, ülkemiz için önemli bir konu olan çevre hususundaki farkındalıklarının artırılması için resim yarışmasının bu sene altıncısı düzenleniyor. 2050 yılı için net sıfır emisyon hedefini kendine belirleyen ASELSAN’da, ülkemizin net sıfır emisyon hedefi kapsamında yarışma konusu iklim değişikliği üzerine belirlendi” denildi.

ANKARA, (DHA)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.