testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıAşırı Yağışlar Okulun Duvarını Yaktı!

Aşırı Yağışlar Okulun Duvarını Yaktı!

21.11.2023

asiri yagislar okulun duvarini yakti 0 pcJIn3uk

Son haftalarda uzmanlar tarafından sürekli uyarılan aşırı yağışlar, ülke genelinde ciddi sorunlara yol açtı. Sağanak yağışlar nedeniyle birçok ilde sel ve taşkınlar meydana geldi. Bu olumsuz durumlara bir yenisinin eklenmesiyle birlikte, bir okulun istinat duvarı çöktü.

Uzmanlar Uyarıyor: Yağışlar Devam Edecek!

Uzmanlar ve valilikler, aşırı yağışların sebep olabileceği olumsuz durumlara karşı sürekli uyarılarda bulunuyorlar. Devam edecek olan yağışlar için önlemlerin alınması gerektiği vurgulanırken, sel ve su taşkınlarına karşı illerden gelen hasar kayıtları da endişe verici bir şekilde artıyor.

Kışın Sert Yüzü: Sağanak Yağış Okulu Vurdu!

Ülke genelinde sert kışın etkisiyle yer yer sağanak yağış, yer yer kar yağışı görülüyor. Bu durum, birçok olumsuz olayı da beraberinde getiriyor. Meteoroloji uzmanları ve valilikler, önlem alınmazsa can ve mal kaybına yol açabilecek bu durumlar için sürekli uyarılarda bulunuyorlar.

Batman’da Bir Okulun Dramı

Son bilgilere göre, sağanak yağışların sebep olduğu yıkım, bu sefer Batman’ın Sason ilçesine bağlı Aşağı Mahalle’de bulunan Sason Anadolu Lisesi’nde yaşandı. Daha önce okul bitişiğinde yapılan inşaat kazısı nedeniyle altı boşaltılan Sason Anadolu Lisesi’ne ait istinat duvarı çöktü. Veliler, çöken istinat duvarının önlem alınmazsa okul binasını da etkileyebileceği konusunda endişeli.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.