testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıAtlas Üniversitesi öğrencilerinden liselilere ‘İngilizce’ konuşma pratikleri

Atlas Üniversitesi öğrencileri, İngilizce Konuşma Pratikleri sosyal sorumluluk projesi ile lise öğrencilerinin İngilizce konuşmasını geliştirmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda dil öğrenmek isteyen lise öğrencileri, pratik yapabilecek …

22.03.2023

Atlas Üniversitesi öğrencileri, İngilizce Konuşma Pratikleri sosyal sorumluluk projesi ile lise öğrencilerinin İngilizce konuşmasını geliştirmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda dil öğrenmek isteyen lise öğrencileri, pratik yapabilecek.

Pandemi sonrası iş yapış biçimlerinin değişmesi, geleceğin mesleklerinde dijital dünyanın ön plana çıkmasıyla özellikle İngilizce ana iletişim dili haline geldi. Akademik, sosyal ve kültürel çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal faydaya odaklanan Atlas Üniversitesi de yeterli imkânı olmayan lise öğrencilerine İngilizce öğretmek için kolları sıvadı. Atlas Üniversitesi ve Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile “Atlas Üniversitesi Öğrencileri ile İngilizce Konuşma Pratikleri” sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi. Atlaslı öğrenciler proje kapsamında, İngilizce konuşma pratiğini artırmak isteyen lise öğrencileriyle buluşarak, bu öğrencilerin pratik yapmasına destek olacaklar.

atlas universitesi ogrencilerinden liselilere ingilizce konusma pratikleri 0 EJbdawlv

DİNN: ÜNİVERSİTELER SOSYAL VE KÜLTÜREL GELİŞİMLERİ DE TAKİP ETMELİ

Atlas Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin Dekanı, Prof. Dr. Ayşe Ayçiçeği Dinn, üniversitelerin sadece akademik eğitimlerin verildiği kurumlar olmadığını belirterek, öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerini de düşünen bilim yuvaları olduklarını kaydetti. Prof. Dr. Ayşe Ayçiçeği Dinn, bu anlamda hem kendi öğrencilerinin sosyalleşmesi ve mesleğe hazırlanmalarının yansıra, İngilizce dil pratiklerinin artmasını istediklerini belirtti. Bununla birlikte özellikle civar okullardaki gençlerin İngilizce konuşmalarına destek olmanın ana hedefleri olduğunu söylen Ayşe Ayçiçeği Dinn, “Gençlerimiz böylece kariyerlerinde de bir adım daha ileri gidebilecekler. Bu vesileyle, kurum olarak projeye destek veren Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Yusuf Elgörmüş, Kağıthane Kaymakamı Tahir Şahin ve Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Postacı’ya teşekkür ederiz.” dedi.

PROJEYE, KAĞITHANE’DE YER ALAN 9 LİSE DAHİL EDİLDİ

Kağıthane’de yer alan 9 lisede gerçekleşecek olan proje, Atlas Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı ile İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölümü öğrencilerinin gönüllü katılımıyla gerçekleşecek. Proje ilk etapta üniversiteye fiziki yakınlığı bulunan Cengizhan Anadolu Lisesi; Gültepe Şehit Cihan Erat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Kağıthane İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Sadabat Anadolu Lisesi, Hürriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kağıthane Anadolu Lisesi, Şehit Mustafa Sevim Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hasbahçe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kağıthane Kız Anadolu İmam Hatip Liseleri’nde başlanacak.

İSTANBUL, (DHA)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.