testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıAtlas Üniversitesi’nden ‘Maviyi Koru’ projesi

İklim Elçileri toplantısında konuşan Atlas Üniversitesi İklim Elçisi Damla Demir, ‘Maviyi Koru’ projesi ile daha sürdürülebilir bir çevre için önemli bir adım atılmış olacağını söyledi. İklim Elçisi olarak üniversitemizi temsil …

29.11.2022

İklim Elçileri toplantısında konuşan Atlas Üniversitesi İklim Elçisi Damla Demir, ‘Maviyi Koru’ projesi ile daha sürdürülebilir bir çevre için önemli bir adım atılmış olacağını söyledi.

İklim Elçisi olarak üniversitemizi temsil eden Diş Hekimliği Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencimiz Damla Demir; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İklim Değişikliği Başkanlığı tarafından Ankara Amanda Grannos Thermal Hotel’de düzenlenen İklim Elçileri Kurumsallaşma Süreci ve COP27 Hazırlık Toplantısında “Maviyi Koru” projesinin sunumunu yaptı.

atlas universitesinden maviyi koru projesi 0 qnWYyUrs

“SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR ÇEVRE İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM”

UNICEF’ten Ergen Gelişimi ve Katılımı Sorumlusu Nilgün Çavuşoğlu ve İklim Değişikliği Başkanlığı Başkanı Orhan Solak’ın açılış konuşmaları başlayan toplantıda, Türkiye’nin de içinde olduğu 6 ülke üzerinden gençlerin iklim değişikliği ile ilgili karar alma süreçlerine ve konuya bakış açılarına değinildi. İklim Elçilerinin kuruluşu, hedefleri ve gelecek 6 aylık eylem planın da görüşüldüğü toplantıda Atlas Üniversitesi İklim Elçisi Damla Demir, deniz biyoçeşitliliğini korumak için balık ağlarının kontrolünü sağlamayı içeren ‘Maviyi Koru’ projesinin sunumunu gerçekleştirdi. Maviyi Koru Projesinde; balık ağlarının seri numarası, çip ya da radar sistemi ile izlenerek yasak avlanmanın önüne geçilmesi, balık adamlar yetiştirerek atılan ağların toplanması amaçlandığını ifade eden Demir, bu proje ile daha sürdürülebilir bir çevre için önemli bir adım atılmış olacağını söyledi.

İSTANBUL, (DHA)

atlas universitesinden maviyi koru projesi 1 YJcsRZ8O

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.