testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası

Bahçelievler’de 1’inci Ulusal Kitap Fuarı başladı

İSTANBUL,(DHA)- Bahçelievler Belediyesi’nin 19-27 Kasım tarihlerinde düzenlediği Bahçelievler 1’inci Ulusal Kitap Fuarı ünlü yazarlar ile …

Bahçelievler’de 1’inci Ulusal Kitap Fuarı başladı
20.11.2022

İSTANBUL,(DHA)- Bahçelievler Belediyesi’nin 19-27 Kasım tarihlerinde düzenlediği Bahçelievler 1’inci Ulusal Kitap Fuarı ünlü yazarlar ile kitapseverleri bir araya getirdi. Bahçelievler Kongre Merkezi’nde ilki gerçekleşen fuarda 1 milyon kitap, kitapseverlerle buluştu.

70’e yakın yayınevinin stant açtığı fuarda, eser sahipleri de imza günleri ve söyleşilerde okurlarıyla buluştu. Her gün 09.00-19.00 saatlerinde açık olacak fuarın açılış töreni yapıldı. Fuarın açılış gününde yazar Pelin Çift ile Erhan Altunay söyleşi gerçekleştirdi.

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “Bugün kitap fuarımızın açılışını hep birlikte gerçekleştirdik. Buraya 1 milyon kitap geldi. Ama Bahçelievler’in nüfusu, 650 bin civarında. Toplam 1 milyon kişinin başka yerlerden de geldiğini düşünürsek tam 1 milyon kişiyle kitaplarımızı buluşturmuş olacağız. Tabii bu minimum hedefimiz” açıklamasını yaptı.

“GENÇLERİMİZİN ÜCRETSİZ ULAŞIMLA FUARA GELMELERİNİ SAĞLIYORUZ”

Amaçlarının özellikle çocuklar ve gençlere kitap okuma bilincini aşılamak olduğunu da belirten  Bahadır şunları söyledi:

“Belki şu ana kadar gazete, ellerine bile değmedi. Dijital platformlardan izlediler her şeyi.  Ama kitabı sadece dijital alanlardan değil, kitabın o kokusunu alarak da okumalarını sağlamak istiyoruz. Özellikle ayrı yedi noktamızdan ücretsiz servislerimizle saat başı, bu fuara ulaşımı sağlıyoruz. Tüm gençlerimizi, yetişkinlerimizi, tüm İstanbul’u buraya davet ediyoruz. Öte yandan Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu’nun kuruluşunun 60. yılı vesilesiyle kitap fuarı etkinlik alanında açılan ‘Tematik Pullar Sergisi’ de’ pul meraklıları tarafından fuar süresince gezilebilecek. Mutlaka gelenlerin pul sergisini de gezmesini öneririm.”

“1’İNCİSİNE ŞAHİT OLMAK HEYECAN VERİCİYDİ”

Fuara tarih kitapları almak amacıyla gelen 24 yaşındaki Serdar Karataş ise “İstanbul’da hem öğrenciyim hem de çalışıyorum. Çalıştığım zamanlarda bolca boş vaktim oluyor. Bunu da kitap okuyarak değerlendiriyorum. Tarihle ilgili şeyler okumayı çok seviyorum. Bahçelievler’de 1’inci kitap fuarı yapılmasına çok şaşırdım. Buna hani tanıklık etmek güzel bir şeydi. Burada gayet güzel kitaplar var ve tarihle ilgili de birçok fotoğraf gördüm çok hoşuma gitti. Şu an 1 kitap aldım. Almaya devam edeceğim” dedi.

“ÇOK UCUZA TEST KİTAPLARI BULDUM”

Fuara babasıyla katılan 14 yaşındaki Gökçe Sayar da “Kitap almaya ve kitap bakmaya geldik. Burası gençler için çok sosyal bir ortam. Bizim evimize de çok yakın. Muhtemelen hafta içi de buraya bol bol gelirim kitap almak için. Ayrıca çok uygun test kitapları var. Çok iyi bir yer yani. Çok iyi oldu. Umarım devamı gelir böyle. Sürekli etkinlikler yapılır” diye konuştu.

Fuara 2 çocuğuyla geldiğini belirten 37 yaşındaki Beyza Doğan da şunları söyledi:

“Çocuklarımızın etkinlik kitaplarını aldık. Onlara bıraktık. Biz kendimize kitap bakmaya devam ediyoruz eşimle. Kitap fuarlarını çok sevdiğimiz ve Bahçelievler’de böyle bir etkinlik yaptığı için çok memnunuz. Gelmek istediğimiz yazarlar hafta içi gelecekmiş. Onun için biraz üzgünüz gelemeyeceğimiz için. Fiyatlar ise gayet normal. Böyle etkinliklerin devam etmesini istiyoruz.”

FUARA GELECEK OLAN YAZARLAR

“19 Kasım; Pelin Çift, Erhan Altunay ve Nurullah Genç.

20 Kasım; Erdal Çakıcıoğlu, Gülten Doğruyol İncesu, Savaş Barkçin, Saniye Bencik Kangal.

21 Kasım; Bekir Develi, Alişan Kapaklıkaya.

22 Kasım; Sıtkı Aslanhan.

23 Kasım; Arif Tuncer Avcı, Tufan Gündüz, Merve Gülcemal.

24 Kasım; 1100+20:00, Bahadır Yenişehirlioğlu.

25 Kasım; Mine Sota, Hayati İnanç.

26 Kasım; Serdar Tuncer, Mete Yarar, Erdal Çakıcıoğlu, Gülten Doğruyol İncesu.

27 Kasım; Arif Tuncer Avcı, Hatice Kübra Tongar, Ahmet Şimşirgil.”

 

 

bahcelievlerde 1inci ulusal kitap fuari basladi 0 ALeU8azn

bahcelievlerde 1inci ulusal kitap fuari basladi 1 JlKTDUYn

bahcelievlerde 1inci ulusal kitap fuari basladi 2 11YmbSXS

bahcelievlerde 1inci ulusal kitap fuari basladi 3 YcU3CczqYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.