testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıBahçeşehir Üniversitesi 100 doktora öğrencisine eğitim bursu verecek

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Doktora Bursu projesi ile bilim insanları yetiştirmeyi hedeflediğini açıkladı. Konuya ilişkin açıklama yapan Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz …

30.01.2023

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Doktora Bursu projesi ile bilim insanları yetiştirmeyi hedeflediğini açıkladı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz “Cumhuriyetimizin 100. Yılında ülkemize kazandıracağımız en değerli armağanlarımızdan birinin, bir sonraki yüzyılı tasarlayacak bilim insanlarını yetiştirmek ve genç yetenekleri keşfetmek olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda, 100. Yılımızda 100 doktora öğrencimize eğitim bursu vereceğimizi gururla ve mutlulukla söylemek isterim” dedi.

Türkiye’de bu sene itibarıyla 8 milyon 296 bin üniversite öğrencisi içinde 358 bin yüksek lisans ve 109 bin doktora öğrencisi bulunuyor. Son dönemde kendini geliştirmek, hedeflediği kariyere ulaşmak ve akademik kariyer yapmak için doktora yapanların sayısının da fazla olduğu biliniyor.

bahcesehir universitesi 100 doktora ogrencisine egitim bursuverecek 0 rsG4aCFC

“ÜLKEMİZE KAZANDIRACAĞIMIZ EN DEĞERLİ ARMAĞAN SONRAKİ YÜZYILI TASARLAYACAK BİLİM İNSANLARI YETİŞTİRMEKTİR”

Rektör Prof. Dr. Şirin Karadeniz sözlerine şöyle devam etti:

“Bahçeşehir Üniversitesi Ailesi olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 100. yılına şahitlik ettiğimiz bu önemli yılda, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim en büyük eserim, Cumhuriyettir’ diyerek gösterdiği yolda gelecek nesilleri eğiten ve bilimin ışığında emin adımlarla ilerleyen Üniversitemizin ise 25. yılına hep birlikte ortak olacağız. Bu önemli yılda bizler eğitim liderleri ve bilim insanları olarak nitelikli çalışmalar ile ülkemize ve dünyaya katkı sağlamaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında ülkemize kazandıracağımız en değerli armağanlarımızdan birinin, bir sonraki yüzyılı tasarlayacak bilim insanlarını yetiştirmek ve genç yetenekleri keşfetmek olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda, 100. Yılımızda 100 Doktora öğrencimize eğitim bursu vereceğimizi gururla ve mutlulukla söylemek isterim. Buradaki hedefimiz; ülkemizi bilim, sanat, teknoloji, sanayi gibi birçok alanda öncü olarak konumlayacak, bilim ekosisteminin niteliğini arttıran çalışmaları ve projeleri üretecek, inovasyon, girişim ve yeni teknolojilerin AR-GE’sinin liderliğini yapacak nitelikli insanları yetiştirmektir.”

ÖNCÜ: YÜKSEK KALİTEDE AKADEMİK BAŞARILARA İMZA ATACAK ADAYLARI DESTEKLEYECEĞİZ

Bursa ilişkin detaylı bilgi veren Bahçeşehir Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Öncü de “‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Doktora Bursu Projesi’ ile 100 bilim insanına ışık olmak ve yüksek kalitede akademik başarılara imza atacak doktora adaylarını desteklemek hedefinde bulunuyoruz. Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bu hedefe ulaşmak için elinden gelen bütün çabayı göstererek, Türk Bilim Dünyası’na katkı sunmaktan gurur ve memnuniyet duymaktadır” açıklamasında bulundu.

bahcesehir universitesi 100 doktora ogrencisine egitim bursuverecek 1 KbhLDwSb

“4 FARKLI BURS KATEGORİSİNDE DEĞERLENDİRİLECEKLER”

Bursun doktora çalışmalarına devam etmek isteyen, T.C. vatandaşı ve yabancı uyruklu tüm aday öğrenciler için geçerli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Öncü şunları ekledi:

“Aday öğrenciler YÖK tarafından belirlenmiş olan doktora programına başvuru ve kabul sürecinde aranan genel asgari koşulları sağladıklarında burs değerlendirmesine girmeye hak kazanacaklar. Başvuru belgelerini de eksiksiz olarak tamamlayan adaylar, bilim sınavı ve mülakata tabi tutulacak sonrasında; BAU Bilim İnsanı Yetiştirme Doktora Programı, Girişimci Doktora Programı, CIFAL-Unitar Doktora Programı ve BETAM Doktora Programları dâhilinde 4 farklı burs kategorisinde değerlendirmeye alınacaklar. Aday öğrenciler burs programına 3 Nisan Pazartesi gününden itibaren başvuruda bulunabilecek.”

İSTANBUL, (DHA)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.