testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıBaşakşehir’de 21 farklı noktada yeni okul inşa ediliyor

İSTANBUL, (DHA)- Başakşehir Belediyesi’nin, Milli Eğitim Bakanlığı ve Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte yürüttüğü eğitim yatırımları kapsamında ilçede Güvercintepe, Şahintepe, Kayaşehir ve Bahçeşehir’in de aralarında bulunduğu 21 …

02.09.2023

İSTANBUL, (DHA)- Başakşehir Belediyesi’nin, Milli Eğitim Bakanlığı ve Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte yürüttüğü eğitim yatırımları kapsamında ilçede Güvercintepe, Şahintepe, Kayaşehir ve Bahçeşehir’in de aralarında bulunduğu 21 farklı noktada yeni okul inşa ediliyor.

Başakşehir’e son 6 yılda 7 ilkokul, 7 ortaokul, 3 Anadolu lisesi, 2 imam hatip lisesi, 1 kız Anadolu imam hatip lisesi ve 1 fen lisesi olmak üzere 21 yeni okul kazandırıldı. Şu an ise ilçede Güvercintepe, Şahintepe, Kayaşehir ve Bahçeşehir’in de aralarında bulunduğu 21 farklı noktada yeni okul inşa ediliyor.

Yapımı devam eden okullar tamamladığında; 96 derslikli anaokul, 262 derslikli ilkokul ve 144 derslikli ortaokul olmak üzere 423 yeni derslikte ilk ders zili çalacak. Öte yandan ilçe genelinde planlama aşamasında olan 13 farklı noktaya 352 derslik daha yapılması için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

KÜLTÜR YAŞAM MERKEZLERİ ÖĞRENCİLERİN HİZMETİNDE

Başakşehirli çocuk ve gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla ilçenin farklı noktalarında hizmete açılan 11 kültür yaşam merkezi ve bir gençlik merkezi bulunuyor.

Birçok branşta öğrencilere etüt ve ders çalışma imkânı sunuluyor. Ayrıca Başakşehir Kültür Yaşam Merkezi, Özdemir Bayraktar Bilim Kültür ve Yaşam Merkezi ile Kayapark Kültür Yaşam Merkezi’nin hizmete açılması için gün sayılıyor.

 

basaksehirde 21 farkli noktadayeni okul insa ediliyor 0 vGtEjQuq

basaksehirde 21 farkli noktadayeni okul insa ediliyor 1 8t3vaeZF

basaksehirde 21 farkli noktadayeni okul insa ediliyor 2 l2mPNaSB

basaksehirde 21 farkli noktadayeni okul insa ediliyor 3 SZqwXDVk

basaksehirde 21 farkli noktadayeni okul insa ediliyor 4 qqqTsNMd

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.