testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıBeykoz Üniversitesi uluslararası sempozyuma ev sahipliği yapacak

İSTANBUL, (DHA) – Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, disiplinlerarası sanat, tasarım ve sosyal bilimler alanlarında faaliyet gösteren akademisyenlerin bir araya gelerek farklı disiplinlerden yaklaşımları bir araya getirmeyi amaçladığı …

30.03.2023

İSTANBUL, (DHA) – Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, disiplinlerarası sanat, tasarım ve sosyal bilimler alanlarında faaliyet gösteren akademisyenlerin bir araya gelerek farklı disiplinlerden yaklaşımları bir araya getirmeyi amaçladığı “SINIR/SIZ: Dünya Yapmak ve Ötesi” başlıklı uluslararası sempozyuma ev sahipliği yapacak.

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen “SINIR/SIZ: Dünya Yapmak ve Ötesi” başlıklı 1. Disiplinlerarası Sanat, Tasarım ve Sosyal Bilimler Uluslararası Sempozyumu 4-5 Mayıs 2023 tarihleri arasında Kavacık Yerleşkesi Konferans Salonu’nda hibrit olarak gerçekleşecek. Araştırmacıların Türkçe ve İngilizce olarak bildiri sunabilecekleri sempozyumda, insanın dünya tasarlama ve kurma yetisi tartışılacak.

Sanat, tasarım ve sosyal bilimler alanlarında çalışan akademisyenlerin, sanatçıların ve tasarımcıların bir araya gelmesini amaçlayan disiplinlerarası sempozyumda Nelson Goodman’ın dünya yapmak kuramından yola çıkarak sanatta, bilimde ve pratikte dünyaların nasıl ve hangi etkileşimler içinde yapıldığı ele alınacak. Bilimsel kuramlar, sanat eserleri, sinematik temsiller, psikoloji, etik ve kültürel çalışmalar, dünya yapmanın boyutları olarak tartışılacak.

“ÖNÜMÜZDEKİ YIL SEMPOZYUMUN İKİNCİSİNİ DÜZENLEMEYİ PLANLIYORUZ”

Sempozyum çerçevesinde konuşan Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı, Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bengisu Bayrak Shahmiri şunları söyledi:

“Sempozyumumuza farklı disiplinlerden ulusal ve uluslararası çok sayıda nitelikli başvuru aldık. Fakülte olarak birincisini düzenlediğimiz uluslararası sempozyumumuza gösterilen ilgiden dolayı çok mutluyuz. Davetli konuşmacılarımız Central Lancashire Üniversitesi Kültür ve Yaratıcı Endüstriler Fakültesi Araştırma Direktörü Prof. Eric Knudsen ve EDUCULT (Viyana) Başkanı Michael Wimmer’in sunumlarıyla başlayacak sempozyumun değerli çıktıları olacağını öngörüyoruz. Önümüzdeki yıl da başka bir güncel temayla sempozyumumuzun ikincisini düzenlemeyi planlıyoruz.”

BEYKOZ AKADEMİ DERGİSİ SEMPOZYUM ÖZEL SAYISI

Sempozyuma kabul edilen başvurular 6 Nisan 2023 tarihinde açıklanacak ve kayıtlar ise 6-13 Nisan 2023 tarihleri arasında alınacak. Sempozyuma kabul edilen bildiriler, bildiri kitapçığında yayımlanacak. Hakem değerlendirmesinden geçerek seçilecek tam metinler, yazarın talebi ve onayı doğrultusunda TR dizinde taranan Beykoz Akademi Dergisi sempozyum özel sayısında yer alacak.

SEMPOZYUMUN ANA BAŞLIKLARI

Görsel, işitsel, dijital sanatlar ve tasarım; mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım; şehircilik ve planlama; iklim, ekoloji ve çevre çalışmaları; göç çalışmaları; ırk, etnisite ve cinsiyet çalışmaları;  uluslararası siyaset ve küreselleşme;  iletişim, medya ve kültürel çalışmalar; dijital kültür ve sosyal medya çalışmaları; yapay zeka ve dijital oyunlar; dijital kripto varlıklar ve metaverse; “maker” kültürü; edebî sanatlar; göstergebilim ve anlatıbilim; bilimde, sanatta ve tasarımda etik ana başlıkları altında gerçekleşecek.

 

beykoz universitesi uluslararasi sempozyuma ev sahipligi yapacak 0

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.