testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıGazeteciler, üniversitelilere ‘medyanın dönüşümünü’ anlattı  

İstanbul Kent Üniversitesi’nde Medyanın Dönüşümü Paneli düzenlendi. Muhabir Hazan Kutsal Çeliksoy, bir medya grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Kapucuoğlu ve haber program sunucusu Bahar Erensayın’ın katıldığı panelde; medyanın …

27.12.2022

İstanbul Kent Üniversitesi’nde Medyanın Dönüşümü Paneli düzenlendi. Muhabir Hazan Kutsal Çeliksoy, bir medya grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Kapucuoğlu ve haber program sunucusu Bahar Erensayın’ın katıldığı panelde; medyanın dönüşümüne dair değerlendirmelerde bulunuldu.

Medyanın Dönüşümü Paneli’nde konuşan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü akademisyeni Dr. Öğr. Üyesi Caner Yazıcıoğlu, “Özellikle Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü olarak kurmuş olduğumuz atölye çalışmaları kapsamında sektör temsilcilerini ağırlayarak eğitimi sadece teorik tutmayarak pratik alanlara da önem veriyoruz. Bugün de medyanın önemli temsilcileriyle beraber olacağız. Medyanın geçmişten geleceğe yolculuğunda; ‘geçmişte neler vardı, gelecekte neler olacak’ bunları konuşacağız. Bunu profesyonellerle konuşacağımız için oldukça önemli geri bildirimler alacağımızı düşünüyoruz. Öğrencilerimiz de istediği soruları sorabilecek” açıklamasını yaptı.

gazeteciler universitelilere medyanin donusumunu anlatti 0

“ELİNDE TELEFON VARSA KENDİ BAŞARINI KENDİN YAZABİLİRSİN”

Haber sunucusu Bahar Eren Sayın ise şunları söyledi:

“Bugün burada gençlerle buluşacağız, geleneksel gazetecilik konuşacağız. Benim buradaki görevim ise dijital medya. Uzmanlık alanım da bu. Bir kanalda sunuculuk yapıyorum. Fakat dijital de benim için bambaşka bir dünya. Gençleri de gazetecilik adına dijitalle ne kadar buluşturabiliriz, neler yapabilirler, onları bir adım öteye nasıl taşıyabiliriz bunu konuşacağız. New York’ta Dijital Marketing yüksek lisansı yaptım.  Türkiye’ye geldiğimde ise dijitalin bu kadar ilerlediğini fark etmedim. Hepimizin elinde artık telefon var. Ben ‘elinde telefonun varsa kendi başarını kendin yaz’ diyorum. İstediğini yaz, konuş. Çünkü artık senin kitlen var ve bir televizyona ihtiyacın yok. Gençler artık dijital ortama doğuyor. Ve ister istemez buna ayak uyduruyor. Böylece ilerde kendilerine meslek verilmesini beklemek zorunda kalmayacaklar.”

İSTANBUL,(DHA)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.