testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıİstanbul, İzmir ve Bakü’de de bilişim vadileri açılıyor

ANKARA, (DHA)- SANAYİ ve Teknoloji Bakanlığı’nca ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ vizyonuyla hayata geçirilen Bilişim Vadisi, Kocaeli’nin ardından İstanbul, İzmir ve Bakü’de de açılıyor. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; İzmir, İstanbul ve Bakü’de …

01.05.2023

ANKARA, (DHA)- SANAYİ ve Teknoloji Bakanlığı’nca ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ vizyonuyla hayata geçirilen Bilişim Vadisi, Kocaeli’nin ardından İstanbul, İzmir ve Bakü’de de açılıyor.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; İzmir, İstanbul ve Bakü’de açılacak Bilişim Vadileri için yarın saat 11.00’de İzmir’de tören düzenlenecek. Törene Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varak ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu katılacak.

Bilişim Vadisi Genel Müdürü Serdar İbrahimcioğlu, Türkiye’nin savunma sanayisinde kaydettiği başarının sivil teknolojilere aktarılmasında Bilişim Vadisinin önemli rol oynadığını belirterek, “Bilişim Vadisi bir lokasyon değildir, aslında bir fikirdir ve lokasyonları vardır. Kocaeli’de, İstanbul’da, İzmir’de, Bakü’de başka bir zaman başka bir ülke veya şehirde de olabilir. 2 Mayıs’ta bu 3 teknoloji ve inovasyon üssünün resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Bilişim Vadisi markasına değer katacak bu açılışlarla vadimizi uluslararası arenada da daha bilinir ve görünür hale getireceğiz” diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

istanbul izmir ve bakude de bilisim vadileri aciliyor 0 PcI8MFvG

istanbul izmir ve bakude de bilisim vadileri aciliyor 1 C28vBz81

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.