testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıKartal’da BESYO ve POMEM’e hazırlanan öğrencilere destek

Kartal Belediyesi, Türkiye’deki 175 üniversitenin 93’ünde eğitim veren ve özel yetenek sınavı ile öğrenci alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) ile Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) sınavlarına hazırlanacak öğrenciler …

23.03.2023

Kartal Belediyesi, Türkiye’deki 175 üniversitenin 93’ünde eğitim veren ve özel yetenek sınavı ile öğrenci alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) ile Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) sınavlarına hazırlanacak öğrenciler için ‘Öğrenci Yetenek Taraması’na başladı.

Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün başlattığı yetenek taraması kapsamında; ilçe sınırları içerisindeki liselere giden ekipler, taramaya katılmak isteyen öğrencileri, ücretsiz testlerden geçirerek, kayıt altına alıyor.

İlerleyen süreçte kayıtlı öğrencilerden istekli ve yetenekli olanlar, belediyenin her sene açtığı BESYO kurslarına katılım hakkı elde ediyor.

11 ve 12. sınıf öğrencilerinden taramaların neticesinde kurslara katılma hakkı elde edenler, uzman eğitmenlerin gözetiminde, haftanın belli günleri antrenmandan geçiyor.

Uygulamanın 10 Nisan Pazartesi gününe kadar devam edeceği belirtildi.

İSTANBUL, (DHA)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.