testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıMBA Okulları öğrencileri, bilim eğitimi için CERN’de buluştu

Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları öğrencileri “Rönesanstan Günümüze Fizik ve Matematik” eğitim gezisi için İsviçre’deki CERN’de (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) bir araya geldi. Bilim gezisinde, MBA Okulları öğrencileri, CERN …

MBA Okulları öğrencileri, bilim eğitimi için  CERN’de buluştu
12.03.2023

Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları öğrencileri “Rönesanstan Günümüze Fizik ve Matematik” eğitim gezisi için İsviçre’deki CERN’de (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) bir araya geldi. Bilim gezisinde, MBA Okulları öğrencileri, CERN Araştırmacısı ve aynı zamanda MBA Okulları Bilim Kurulu üyesi olan Dr. Özgün Kara ile araştırma sahasında sohbet ederek, merak ettikleri sorularına yanıt buldu.

MBA Bilim Kurulu Üyesi CERN Araştırmacısı Dr. Özgün Kara ve MBA Okulları öğrencilerinin katıldığı seminerde; CERN tarihi ve işleyiş şekli, Türkiye-CERN ilişkileri ve tarihi, karanlık madde, karanlık enerji, öğrencilerin akademik düzeyine uygun şekilde temel fizik, parçacık fiziği, dedektör fiziği konuları tartışıldı.

mba okullari ogrencileri bilim egitimi icin cernde bulustu 0 GqUnKTEX

‘CERN’DE KARİYER PLANI’

CERN’de yapılan çalışmalar, gelecek planları, Big Bang teorisi ve evrenin gelişimini de konuşan öğrenciler, CERN ile ilgili yanlış bilinen bilgileri de öğrenme imkânı buldu. Ayrıca akademik gelişime dair tecrübelerini paylaşan Dr. Özgün Kara, öğrencilerin CERN’de nasıl bir kariyer planı oluşturabileceği noktasına da değinerek tavsiyelerde de bulundu.

MBA Okulları öğrencileri ayrıca gezi kapsamında İtalya’da Leonardo Da Vinci Müzesi ve Galileo Müzesi’ndeki atölyelere katıldı. Ferrari Müzesi ve Cailer Çikolata Fabrikası’nı da ziyaret eden öğrenciler, eğitim programlarını tamamladı.

 

mba okullari ogrencileri bilim egitimi icin cernde bulustu 1 93k7ze14

İSTANBUL, (DHA)Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.