testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıMeteoroloji Alarm Veriyor: Kar Geliyor ve Gün Belli Oldu! İstanbullular, Büyük Heyecanla Beklenen Kar Yağışına Hazır Olun!

Meteoroloji Alarm Veriyor: Kar Geliyor ve Gün Belli Oldu! İstanbullular, Büyük Heyecanla Beklenen Kar Yağışına Hazır Olun!

19.11.2023

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye genelindeki 72 şehir arasında İstanbul’u da kapsayan sarı ve turuncu uyarıda bulundu. Özellikle İstanbul’da yarın beklenen şiddetli yağışın yanı sıra, fırtına hızının saatte 110 kilometreye ulaşabileceği konusunda İstanbulluları uyardı. Ayrıca, megakentte ilk kar yağışı için de bir tarih belirlendi.

İstanbul’a İlk Kar: Hava Durumu ve Beklentiler

Uzmanlar, İstanbul’da Balkanlar’dan gelen soğuk hava dalgasının etkisiyle sıcaklıkların pek çok bölgede birdenbire 6-10 derece düşeceğini belirtiyor. Bu durumun, yarın şehrin yüksek kesimlerinde ilk kar yağışını beraberinde getirebileceğine dikkat çekiyorlar.

İstanbul Hava Durumu: Sarı ve Turuncu Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 72 kent için sarı ve turuncu uyarıda bulunurken, İstanbul’da sıcaklıkların düşmesiyle birlikte kar yağışının pazar sabah saatlerinde görülebileceği uyarısını yineledi.

Türkiye Genelinde Soğuma ve Yağışlar

Türkiye genelinde yağışlı bir hava etkili olurken, sıcaklıklar da düşüşe geçti. Bu durum, İstanbul’a ilk kar yağışının habercisi olarak değerlendiriliyor.

İstanbul’a Kar Geliyor: Hava Forum’dan Açıklama

Hava Forum, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Balkanlar’dan gelen soğuk hava an itibarıyla İstanbul’a giriş yaptı. Sıcaklıklar hızla düşüyor. Yarın (pazar) sabahı karayelle birlikte megakentte ilk kar tanelerini görebiliriz. Gelişmeleri takip ediyoruz…” şeklinde ifadeler kullanarak, İstanbulluları hava durumu değişikliklerine karşı dikkatli olmaya çağırıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.