testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıÖğretmenler İçin Sevindirici Haber! Faiz Oranı %4,65 Olarak Açıklandı!

Öğretmenler Günü’nün kutlanacağı 24 Kasım yaklaşırken, çeşitli kurumlar öğretmenlere özel fırsatlar sunmaya hazırlanıyor.

20.11.2023

Bu kurumlardan biri olan İLKSAN Genel Müdürlüğü, öğretmenlere yönelik önemli bir kampanyayı duyurdu. Resmi web sitesinden yapılan duyuruyla birlikte, öğretmenlere 30 bin TL’lik kredi imkanı tanınacağı müjdesi verildi. Ancak sunulan 6, 12 ve 24 ay vadeli kredi seçeneklerinin faiz oranı, öğretmenlerin dikkatini çekti ve tepkisini çekti.

Sosyal medya platformlarında öğretmenler, 30 bin TL gibi bir tutarın yüzde 4,65 faizle sunulmasına sert bir şekilde tepki gösterdi. Kefilsiz ve 24 ay vadeli özel gün kredisi almak isteyen bir öğretmenin, yüzde 4,65 faiz oranıyla geri ödeme yapacağı hesaplanınca eleştiriler daha da arttı.

Öğretmenler, İLKSAN’ın bu faiz oranını üye öğretmenlere para satmak olarak gördüler. “Hangi amaçla bu kadar yüksek faizle kredi veriyorsunuz? Gerçekten üyelerinize değer veriyorsanız, daha düşük faiz oranlarıyla kredi verin; böylece takdiri hak edin” şeklinde açıklamalarda bulundular.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.