testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıÖSYM: Depremzedelerden DGS başvuru ücreti alınmayacak

Elif ER/ANKARA, (DHA)- ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Bayram Ali Ersoy, Dikey Geçiş Sınavı’nda da (DGS) deprem bölgesinden başvuru yapan adaylardan sınav ücreti alınmayacağını duyurdu.  ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, yazılı …

29.05.2023

Elif ER/ANKARA, (DHA)- ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Bayram Ali Ersoy, Dikey Geçiş Sınavı’nda da (DGS) deprem bölgesinden başvuru yapan adaylardan sınav ücreti alınmayacağını duyurdu. 

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, yazılı açıklamasında “Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa, Sivas-Gürün’de ikamet eden veya 6 Şubat 2023 tarihli depremde buralarda ikamet etmekte olan adaylardan DGS’de sınav ücreti almayacağız. Tüm imkanlarımız ile depremzede kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz” dedi.

Ersoy, Yükseköğretim Kurumları Sınavı ve Kamu Personel Seçme Sınavı başvurularında da deprem bölgesinden başvuran adaylardan ücret alınmadığını, bu tutumu sürdürmeye devam ettiklerini belirtti. (DHA)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.