testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıValiler Belediye Başkanlığı İçin Adaylık Başvurusunda Bulunuyor!

Valiler Belediye Başkanlığı İçin Adaylık Başvurusunda Bulunuyor!

19.11.2023

Mart 2024’te gerçekleşecek olan yerel seçimlere yönelik bürokratlar arasında adaylık yarışı kızışıyor. Geçtiğimiz günlerde Elbistan’a belediye başkanı aday adaylığını koyan eski milli eğitim müdürüne ek olarak, Ak Parti’den 2 vali de belediye başkanlığı için adaylık başvurusu yaptı.

Vali Güngör Azim Tuna ve Vali Osman Kaymak Adaylıklarını Açıkladı

Eski Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ve Samsun Valisi Osman Kaymak, Ak Parti çatısı altında 31 Mart 2024 Pazar tarihli yerel seçimlerde belediye başkanlığı için aday adayı olduklarını duyurdular.

Vali Tuna Sinop’a Belediye Başkanı Adayı Oldu

Güngör Azim Tuna, aslen Sinop’lu olup, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra İngiltere’de Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı yapmış bir bürokrattır. 1964 yılında Sinop’ta doğan Tuna, Ak Parti çatısı altında Sinop Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

Vali Osman Kaymak’ın Kariyeri

Samsun’un eski valisi Osman Kaymak, 1986 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Kütahya iline bağlı Pazarlar ilçesinde kurucu kaymakam olarak göreve başlayan Kaymak, uzun bir bürokratik kariyere sahiptir. Niğde’ye vali yardımcısı olarak atanmasının ardından çeşitli ilçelerde kaymakamlık görevlerinde bulundu. 2017 yılında Samsun Valiliği’ne atanmasıyla dikkat çeken Osman Kaymak, şimdi de Ak Parti’den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adım atmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.