testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası

YDS Testleri Çöz

YDS testleri çöz konusu YDS için oldukça önemlidir. YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) ÖSYM tarafından yapılan bir sınavdır. Çoğunlukla 4 yıllık üniversite öğrencilerinin ve akademisyenlerin yüksek lisans ya da doktora yapmaları için girdikleri bir de memurların yabancı dil tazminatı alabilmek adına girdikleri bir dil yeterlilik sınavıdır.

YDS Testleri Çöz

YDS çoktan seçmeli bir sınavdır ve 80 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi 3 saat yani 180 dakikadır. Sınavda dil bilgisi, sözcük bilgisi, çeviri ve okuduğunu anlama tarzında sorular bulunmaktadır. Ayrıca bu sınav son yıllarda e-YDS adıyla elektronik ortamda da gerçekleştirilmektedir. Ayrıca YDS için önemli konular olan bağlaçlar, edatlar, fiiller, sıfatlar, isimler, zarflar gibi konuları da çalışmak önemlidir. Konular tamamlandıktan sonra ise pratik kazanmak için test çözümü yapmanız oldukça önemlidir.

YDS Test Çözme Teknikleri

YDS test çözme teknikleri sayesinde bu sınava daha rahat ve kendinize güvenerek girmeniz mümkündür. YDS’yi diğer sınavlardan ayıran önemli bir ayrıntı noktası da okuma-anlama becerisinin ölçülüyor olmasıdır. Bu sebeplerden ötürü YDS’ye hazırlanan ve girecek adayların sınava yönelik eğitimlerine ek olarak YDS kelime ezberleme teknikleri ve de YDS reading teknikleri üzerine çalışma yapmaları gerekmektedir. En bilinen ve uygulaması kolay olan kelime öğrenme/ezberleme yöntemlerinden olan kelime kartlarından faydalanmak bir seçenektir. Başka bir seçenek de bilinmeyen kelimeleri ve sınavda çıkma ihtimali yüksek olan kelimeleri belli bir yere not ederek düzenli olarak ona çalışmaktır.

yds testi coz