testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıYÖK: Bahar dönemi sınavları 1 Haziran’dan sonra yapılacak

YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu’nca (YÖK), üniversitelerde bahar dönemi sınavlarının, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için 1 Haziran’dan sonra yapılmasına karar verildi. YÖK …

18.05.2023

YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu’nca (YÖK), üniversitelerde bahar dönemi sınavlarının, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için 1 Haziran’dan sonra yapılmasına karar verildi.

YÖK, üniversitelerde bahar dönemi final sınavları ile ilgili dün toplantı yaptı. Sınavların, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketi göz önüne alınarak öğrencilerin mağduriyet yaşamaması adına 1 Haziran’dan sonra yapılması kararlaştırıldı. Üniversitelere iletilen kararda, şöyle denildi:

“Kahramanmaraş merkezli depremlerin ülkemiz genelindeki etkileri, depremden etkilenen vatandaşlarımız ile öğrencilerimizin barınma durumları, sosyal koşullar ve sürdürülebilir öğretim süreçleri değerlendirilerek 2022-2023 akademik yılı bahar dönemi dönem sonu sınavlarının 1 Haziran 2023 tarihinden önce başlatılmaması hususu, 17 Mayıs 2023 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenmiş ve 2022-2023 akademik yılı dönem sonu sınavlarının 1 Haziran 2023 tarihinden sonra yapılmasına karar verilmiştir.”

Öte yandan; üniversitelerin yüz yüze eğitim verilen programlardaki sınavlarının yüz yüze, çevrim içi programlardaki sınavların ise çevrim içi yapılması yönündeki kararları, YÖK tarafından desteklendi.

Doğa Başak ÖZTÜRK/ANKARA, (DHA)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.