testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıYÖK Başkanı Özvar: Hedefimiz 500 bin uluslararası öğrenci

YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, “Türkiye, 198 ülkeden 300 bini aşkın uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Hedefimiz bu rakamı 500 bine ulaştırmaktır” dedi.  YÖK Başkanı Prof. Dr …

28.01.2023

YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, “Türkiye, 198 ülkeden 300 bini aşkın uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Hedefimiz bu rakamı 500 bine ulaştırmaktır” dedi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Twitter’daki hesabından açıklama yaparak, Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavına (TR-YÖS) girecek öğrencilere başarı dileğinde bulundu. Özvar, TR-YÖS’ün yarın yapılacağını hatırlatarak, “Yurt dışından öğrenci kabulünde standartlaşmayı sağlamak için başlattığımız bu sınava gireceklere başarılar dilerim. Uluslararası öğrenci sayısında büyük bir ivme kazanan ve dünyanın her yerinden öğrenciler için cazibe merkezi haline gelen Türkiye, 198 ülkeden 300 bini aşkın uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Hedefimiz bu rakamı 500 bine ulaştırmaktır” dedi. (DHA)

Doğa Başak ÖZTÜRK/ANKARA, (DHA)

yok baskaniozvar hedefimiz 500 bin uluslararasi ogrenci 0 7RRwkAXs

yok baskaniozvar hedefimiz 500 bin uluslararasi ogrenci 1 scUrIfud

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.