testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıÖABT Soruları Çöz

KPSS öğretmenlik alan ilgisi testleri çöz konusundan önce ÖABT’nin açılımını yapmak gerekmektedir. ÖABT “Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi” olarak bilinmektedir. Öğretmen adaylarının girmek mecburiyetinde olduğu alan bilgisini testine verilen isimdir.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testleri Çöz

Öğretmen kadrolarına atanmak isteyen adaylar Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerine girdikten sonra Eğitim Bilimleri oturumlarından olan bu teste de Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılmak zorundadırlar.

ÖABT Deneme ve Test Çöz

KPSS ÖABT deneme ve test çöz çözümü yapmak her sınavda olduğu gibi bu sınavda da oldukça büyük öneme sahiptir. Bu test 75 sorudan oluşmaktadır. Sözel kısım 120 dakikadan sayısal kısım ise 150 dakikadan oluşur. Süreli bir şekilde bol deneme çözümü yapmak bu sınava girerken de sizin yararınıza olacaktır. Bu sınavın konularını inceleyecek olursak: Okul Öncesi Eğitime Giriş, İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi, Psikoloji, Anne-Çocuk Sağlığı ve İlkyardım, Anne-Çocuk Beslenmesi, Erken Çocukluk Döneminde Gelişim, Yaratıcılık ve Geliştirilmesi, Çocukta Oyun Gelişimi, Çocuk Edebiyatı, Çocuk Ruh Sağlığı, Drama, Özel Öğretim Yöntemleri, Anne-Baba Eğitimi, İlköğretime Hazırlık ve İlköğretim Programları, Alan Eğitimi Testi şeklinde sıralamak mümkündür.