testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıÖğretmen Evrakları 2023 – 2024

Yeni Eklenler

Öğretmen Evrakları

Öğretmen evrakları öğretmenler için dosyalarında bulunması gereken belgelerdir. Her öğretmen bu belgeleri temin etmelidir. Öğretmenin kendine ait dosyası bulunur ve bu dosyada girdiği dersler ve sınıflar için her türlü bilgi mevcut olur.

Öğretmen için günlük planlar, haftalık planlar ve yıllık planlar yer alır. Planların olması sayesinde de dersler düzenli bir şekilde işlenir. Öğrencilerin aldıkları notlar ve performansları da bu dosyanın içerisinde bulunur.

Dosya içerisinde bulunması gereken evraklardan zorunlu olanları da mevcuttur. Türk bayrağı, Atatürk resmi, İstiklal marşı, Gençliğe Hitabe, öğretmen özgeçmişi, Talim ve Terbiye Kurulu öğretim programı, 1789 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu bulunması gereken belgelerden bazıları olurlar.

Öğretmen Dosyası Evrakları

Her öğretmenin bulundurması gereken öğretmen dosyası evrakları vardır. İş takvimi, yıllık planlar, günlük planlar, zümre tutanakları ve il zümre tutanakları, şube öğretmenler kurulu kararları, dersine girilen sınıfların listesi, performans çizelgesi, proje değerlendirme formu, BEP öğrencisi belgeleri, yazılı sınav kağıtları, ayrıntılı puanlandırılmış cevap kağıdı dosyada bulunması gereken belgelerdendir.

Tüm zorunlu belgeler öğretmenlerin verimli ve düzenli bir şekilde eğitim yılı geçirmesini sağlar. Öğrenciler için yer alan belgeler sayesinde de her öğrenci ile ilgili bir şekilde iletişim kurulabilir.

Öğrenciler bu evraklar sayesinde yakından takip edilebilirler. Günlük, haftalık ve yıllık düzenlemeler sayesinde sene başından planlama yapılmış olur ve eksiksiz devam eder.