testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası8. Sınıf Testleri Çöz

8.sınıf testleri çöz ortaokulun son senesinde oldukça öneme sahip bir noktadır. 8. sınıfın ortaokulun son sınıfıdır ve bu sınıftaki öğrencilerin en önemli derdi iyi bir liseye girebilmektir. Son zamanlarda LGS yani ‘’Liseye Geçiş Sınavı’’ olarak bilinen bu sınava öğrencilerin bol bol çalışması ve test çözmesi gerekmektedir.

8.Sınıf Testleri Çöz

Başarılı olup iyi bir puan alarak ancak iyi bir liseye gitme durumu olduğundan evde, okulda, dershane ve gidilen tüm kurslarda bol test çözümü yapılmalıdır. Konu eksiği kalmayan öğrenciler deneme sınavı da çözmelidir.

8.Sınıf Test LGS

8.sınıf test LGS çözümü öğrencilerin asıl sınav öncesinde bol bol yapmaları gereken şeydir. Bolca test çözerek LGS’ye daha iyi hazırlanmak mümkündür. LGS sözel ve sayısal olmak üzere 2 oturumda gerçekleşmektedir. İlk oturum sözel oturumdur ve burada Türkçe, İnkılap tarihi, Din kültürü ve yabancı dil yer alırken sınav süresi 75 dakikadan oluşmaktadır. İkinci oturum sayısal oturumdur ve matematikle fen bilgisinden oluşur. Sınav süresi 60 dakikadır. LGS birinci oturum 75 dakika, ikinci oturum ise 80 dakikadır. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt testinden muaf olan öğrencilerin birinci oturumdaki toplam süresi ise 60 dakikadır.