testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Dokümanları

1. Sınıf Testleri Çözv

İlkokul 1.Sınıf Dokümanları

1.sınıf dokümanları günlük şeklinde hazırlanır. Her sınıfın kendisine ait günlüğü olur. Bu günlükleri tutmanın amacı eğitim öğretim ile alakalı bilgilerin paylaşılmasıdır. Ayrıca paylaşım sayesinde de bilgi alışverişi yapmaktır.

Eğitimle ilgili görüşler, yönetmelik, öneri, dersin işlenişi, genelge gibi konular günlükte yer alır. Doküman günlük olarak hazırlandıktan sonra öğretmen tarafından sisteme yüklenir. Ayrıca 1.sınıfta işlenen tüm konuların anlatımı da sistemde yer alır. Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Okuma Yazma, Resmi Evraklar, Serbest Etkinlikler günlüğün içerisinde yer alır.

Pano posterleri, sınıf değerlendirmesi, branş dersler, serbest etkinlikler dosyanın içerisinde yer alır ve herkese açık olur. Bu şekilde daha şeffaf bir eğitim öğretim hayatı yaşanmış olur. Öğretmen sınıfı değerlendirerek bir arşiv oluşturur ve bu eğitimin nasıl gelişmesi gerektiğini ve öğretim yöntemlerini de belirlemeyi sağlar.

Sisteme her zaman güncel müfredata uygun olan dokümanlar eklenir. Bir hafta boyunca işlenen konular için hazırlanan dosyalar sisteme yüklenir. Bu şekilde sistem her zaman güncel olmuş olur. Ders konularını indirdikten sonra internetsiz ortamda da açmak mümkündür.

Bir doküman eklendikten sonra tekrar eklenmesine gerek yoktur. Doküman öğretmen tarafından silinmedikçe sistemde kalır. 1.sınıfların sistemine yalnızca 1.sınıflarla ilgili dokümanlar eklenir ve bu şekilde düzen sağlanır. Sistemde dosyaların altında teşekkür et butonu bulunur. Eklenen dosyalardan yararlanmak istediğinizde teşekkür etmek için bu butona tıklayabilirsiniz.