testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıTaktir Teşekkür Hesaplama – E-Okul ile %100 Uyumludur

Takdir Teşekkür Hesaplama

Takdir teşekkür hesaplama ilk olarak ders notlarının ortalamasının hesaplanmasıyla bulunur. Bir ders için 1.yazılı notu, 2.yazılı notu ve eğer yapıldıysa 3.yazılı notu toplanır, sonrasında toplam sonuç yazılı sayısına bölünerek o derse ait not ortalaması bulunur.

Bu işlem tüm dersler için tekrarlanır. Sonrasında tüm derslerin ortalamaları toplanır. Ortalama puanına göre de öğrencilerin teşekkür ya da takdir alacağı belirlenmiş olur. Takdir ya da teşekkür almak için ayrıca öğrencinin devamsızlık sınırını da aşmamış olması gerekir.

Öğrencinin not ortalaması 70 ile 84,99 arasındaysa teşekkür belgesi alır. Öğrencinin not ortalaması 85 ve üzeri olduğunda takdir belgesi alır. Bu belgeler sayesinde başarılı olan öğrenciler ödüllendirilmiş olur.

Takdir Teşekkür Hesaplama 2022 – 2023

Bir öğrencinin takdir ya da teşekkür alıp almayacağını hesaplamak için ders notlarının ortalaması toplanır. Takdir teşekkür hesaplama 9 ve 10.sınıflar gibi her dönemde kendi başına hesaplanır.

Bir dönem sonunda da takdir teşekkür belgesi verilir. Güz dönemindeki sınav puanlarının ortalaması toplandığında eğer sınırı geçiyorsa öğrencilere takdir ya da teşekkür verilir.

Son sınıflar için de takdir teşekkür belgesi verilir ve özel bir törenle sunulur. Öğrenci sınavlardan aldığı notları toplayıp ortalamasını alarak dilerse kendisi de dönem sonu puanını hesaplayabilir. Öğrencileri daha çok ders çalışmaya ve başarılı olmaya teşvik eden bir ödül olan takdir teşekkür lise sonda biter.