testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası

3. Sınıf Dokümanları

İlk Ara Tatile Kaç Gün Kaldı?

1. Dönem Ara Tatil Başlangıcı 2022

Tarihi: 11 Kasım 2022 Cuma Günü

1. Ara Tatil, 14 Kasım 2022 Pazartesi günü başlayıp 18 Kasım 2022 tarihinde sona erecektir.

Tatil Pazartesi gününe denk geldiğinden aşağıdaki sayaç, 11 Kasım 2022 Cuma mesai bitimine göre ayarlanmıştır.

İlkokul 3.Sınıf Dokümanları

3.sınıflar için oluşturulan online sistemde öğretmen eğitim dönemine dair hazırladığı dosyaları düzenli bir şekilde sisteme yükler. Ders konularından sınıf değerlendirmesine kadar birçok faydalı dosya bulunur. Türkçe, ders kitapları, matematik, fen bilimleri, serbest etkinlikler, rehberlik faaliyetleri, pano posterleri, belirli gün ve haftalar, branş dersler, hayat bilgisi, serbest etkinlikler olmak üzere ayrı ayrı başlıklar vardır.

Öğretmen günlük şeklinde her hafta sistemde güncelleme yapar. Hafta içerisinde derslerden hangi konular işlendiyse konu anlatımları ve değerlendirmeler sisteme yüklenir. Sistem herkese açıktır ve indirmek istediğiniz dosyanın üzerine tıklamanız yeterli olur.

Dosyalar Zip dosyası olarak indirilir. Sonrasında internetsiz ortamda da bu dosyayı açabilirsiniz. Öğrenciler de kendileri çalışmak için o hafta hangi ders konularını işledilerse sistemden indirerek yeniden üzerine çalışabilirler. Sistem her zaman güncel olmalı ve bir dosya birden fazla kez yüklenmemelidir.

Karışıklık olmaması adına 3.sınıfların sistemine yalnızca 3.sınıflara ait dokümanlar yüklenir. Öğretmen bu dokümanları özel olarak hazırlar ve okul idaresine de sunmuş olur. Rehberlik faaliyetlerine dair neler yaptığını da detaylı bir şekilde raporlamış olur. Ülkemizde artık her okulun online sistemi vardır ve öğretim hayatında bu durumun faydası görülmüştür.

Sistemi yalnızca öğretmenler ziyaret etmez. Sistem öğrencilere ve velilere de açıktır. Bu sebeple bu durum gözetilerek yüklemeler düzenli bir şekilde yapılmalı ve her hafta güncellenerek yenilenmelidir.