testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası4. Sınıf Dokümanları

4. Sınıf Testleri Çöz

İlkokul 4.Sınıf Dokümanları

4.sınıflar için dönem başladığında öğretmenler doküman günlüğü tutarlar. Daha sonra haftalık olarak hazırladıkları bu dosyaları internete sisteme yüklerler. Ders kitapları, pano posterleri, matematik, Türkçe, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yazılı sınavları, branş dersler, rehberlik faaliyetleri, belirli gün ve haftalar olmak üzere sistemde farklı başlıklar yer alır.

Öğretmen ayrıca sınıf değerlendirmesi yapar. Bu sistem öğretmenlere, öğrencilere ve velilere açıktır. Bu şekilde ilgili herkes dönem boyunca hafta hafta ne yapıldığını görebilir. Öğrenciler bir konu hakkındaki dokümanlara ulaşarak çalışmaları için kullanabilirler.

Sistem her hafta güncellenmelidir. Bir hafta içerisinde her dersten hangi konular işlendiyse öğretmen işlenen konuları sisteme girer. 4.sınıflar için olan alanda yalnızca 4.sınıf dokümanları bulunur. Sistemde bir dosyayı tek sefer yüklemek yeterli olur birden fazla yükleme problem yaratır.

Veliler ve öğrenciler istedikleri zaman sisteme giriş yaparak dosyaları indirebilirler. Teşekkür et butonu sayesinde dosyaları indirdikten sonra öğretmene teşekkür edebilirsiniz. Rehberlik faaliyetleri raporunu veliler de takip edebilir. Sınıfta hangi etkinlikler yapılıyor yazılı halde bulunmuş olur.

Yazılı sınavların yüklenmesi sayesinde öğrenciler eksik oldukları konuları yeniden çalışarak pekiştirebilir ve bir dahaki sınava daha iyi bir şekilde hazırlanabilir. Bu sistem sayesinde eğitim oldukça şeffaf bir hale gelir. Öğretmen sınıfta hangi etkinlikleri yapacağına kendisi karar verebilir ya da zümre toplantısı sonucu karar alınabilir. Her dosya idareye de sunulmuş olur.