testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası2. Sınıf Dokümanları

2. Sınıf Testleri Çöz

İlkokul 2.Sınıf Dokümanları

İlkokul 2.sınıflar için öğretmenler tarafından sınıf dokümanları hazırlanarak online sisteme düzenli olarak yüklenir. Bu sistemin amacı velilerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin istedikleri zaman öğretim ile alakalı bilgilere erişebilmesidir.

Ders kitapları, Türkçe, branş dersler, matematik, pano posterleri, hayat bilgisi, deneme sınavları, serbest etkinlikler olmak üzere sistemde ayrı başlıklar altında dosyalar bulunur. Bu dosyaların üzerine tıkladığınızda indirebilirsiniz.

İndirilen dosyalar Zip şeklinde olur ve daha sonra internetsiz ortamda da açılabilirler. Öğretmen ayrıca sistemde sınıf değerlendirmesi ve rehberlik faaliyetleri için yaptığı raporları da ekler. Bu şekilde hem idareye sunmuş hem de sisteme arşivlemiş olur.

Sistem her zaman güncel olmalıdır. Bir hafta içerisinde hangi etkinlikler yapıldıysa ve hangi ders konuları işlendiyse hafta bitiminde öğretmen hazırladığı dosyaları ekleyerek sistemde güncelleme yapar. Bu şekilde her hafta çocuğunuzun okulda ne yaptığını online olarak takip edebilirsiniz.

Öğrenciler için konu anlatımları ve ders kitapları da sisteme eklenir. Bu şekilde istedikleri bilgiye hızlı ve düzenli bir şekilde ulaşmış olurlar. Öğretmen yapacağı etkinlikleri sisteme yükler ve bu şekilde hangi etkinliklerin yapıldığı kayıt altına alınmış olur.

Sene bittiğinde tüm sene boyunca işlenen dersler, yapılan sınavlar ve etkinlikler düzenli bir şekilde sistemde kayıt altına alınmış olur. Sistem velilere ve öğrencilere açık olduğundan tatillerde de erişilebilir olur. Öğretim hayatına faydalı bir sistem olarak kullanılır.