testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıSınava Hazırlık

Sınav Dokümanları

Sınav dokümanları her öğretmenin dosyasında bulunması gereken evraklardır. Sınav kağıtlarının yanında ayrıntılı şekilde detaylandırılmış olan cevap kağıtları da bulunur. Öğretmenler eğitim müfredatına uygun şekilde ve belirlenen tarihlerde yazılı sınav gerçekleştirir.

İşlenen konulardan sorulan sorular sayesinde öğrenciler bildikleri açısından sınanmış olur. Her öğretmen sınav dokümanlarını daha sonra dilerse internet üzerinden yükleyebilir. Bu şekilde öğrenciler çıkan sorular üzerinden yeniden çalışarak öğrendiklerini pekiştirebilirler.

Sınav dokümanlarının dosyada olması öğretmenlerin istedikleri zaman eğitim hayatında ilerledikleri kademeleri görmelerini sağlar. Her eğitim yılı planlı bir şekilde devam eder ve sınav tarihleri zümre toplantılarında belirlenir. Daha sonra öğretmenler planlamaya uygun şekilde sınavları gerçekleştirerek örnek dokümanları saklarlar.

Sınav Doküman

Her sene öğrenciler için gerçekleştirilen yazılı sınavlar doküman olarak sistemde saklanır ve öğrencilerin online olarak yararlanması sağlanır. Sınav doküman sistemi sürekli güncel olur.

Öğretmenler müfredatın gidişine göre sistemi günceller ve sistem öğrencilere ve velilere açık olur. 2022 eğitim ve öğretim yılı için sınav dokümanlarını indirmek isteyen öğrenciler okulun sistemine giriş yaparak indirebilirler.

Derslerin pekişmesi amacıyla gerçekleştirilen sınavlar eğitim yılının nasıl ilerlediğine dair kayıtlı bir belge olurlar. Öğrenciler eksik kaldıklarını düşündükleri konuları sınav soruları üzerinden yeniden çalışabilir ve yenileyebilirler. Her ders için özel olarak tutulan sınav dokümanlarının takibini o derse giren öğretmen gerçekleştirir ve güncellemeleri kendisi yaparak sisteme girer.