testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıDGS Online Test Çöz

DGS testleri çöz konusundan önce DGS’nin açılımına değinmek gerekmektedir. DGS açılımı ‘’Dikey Geçiş Sınavı’’ şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın meslek yüksekokullarıyla beraber açık öğretim ya da ön lisans programları mezunlarının bu sınav aracılığıyla lisans öğrenimine geçişi için düzenlenmiş bir sınavdır. Dikey geçiş sınavıyla 2 yıllık ön lisans programlarından mezun olan kişilerin örgün öğretim olan 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapma durumları mevcuttur.

DGS Testleri Çöz

Dikey geçiş sınavı, ÖSYM tarafından yapılan bir sınavdır. Ya temmuz ya da ağustos ayında yapılmaktadır. Dikey geçiş sınavı sadece 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunları ve mezun olma ihtimali taşıyan kişiler bu durumdaki adaylar için geçerlidir. Yükseköğretim programlarına dikey geçiş yapmak üzere başvuruda bulunacak adaylarda birtakım koşullar aranmaktadır. Bunlar da meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmadır.

DGS Deneme Sınavı

DGS deneme sınavı çözerek başarı sağlayabileceğiniz bir sınav türüdür. Bol soru çözmek, soru türü görmek ve hız kazanmak için deneme sınavı çözmek oldukça iyi bir yoldur. Bu sınavda başarı elde edebilmek için bir çalışma planınız olmalıdır. Başarılı olmak için bir hedef belirlemeli ve bu hedef doğrultusunda bir rota oluşturmalısınız. Buna ek dikkat edilmesi gereken birkaç nokta daha vardır:

  • Okuduğunu bölüm için puan araştırması yapmalısınız.
  • Mutlaka bir çalışma planı hazırlamalısınız.
  • Günlük paragraf çözme rutini oluşturmalısınız.
  • Sözel mantık için ayrıca ek çalışma yapmalısınız.
  • Matematik 1 konularınızın eksiklerini gidermelisiniz.
  • Geometri adına vakit ayırmalısınız.