testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası9. Sınıf Testleri Çöz

9.sınıf testleri çöz konusu lisenin ilk yılı olan 9.sınıf ile ilgilidir. Lisenin ilk sınıfı olan 9.sınıfta öğrenciler üzerinde adeta 5.sınıfta yaşadıkları gerginlik ve heyecan gibi bir duygu karmaşaları yaşanmaktadır. Zor bir sınav olan LGS sonrası istedikleri liselere gitmiş öğrenciler için öğrencilik hayatlarında belki de en keyif alacakları yıldır 9.sınıf. Çünkü önlerinde uzun bir süre ciddi sınav hazırlığı gerektiren bir durum yoktur ve artık liseli olmuşlardır.

9.Sınıf Testleri Çöz

Ergenlik iyice tavan durumdadır. Bu nedenle bazı öğrenciler rehavete kapılabilmektedir. Bu rehavete kapılan öğrencilerden olunmamalıdır. Elbette biraz rahatlama, eğlenme herkesin hakkıdır özellikle zorlu bir sınav senesi üstüne. Fakat test çözümüne, ödevleri yapmaya ve en önemlisi dersleri dinlemeye her türlü devam edilmelidir.

9.Sınıf Dersleri

9.sınıf dersleri diğer yıllara kıyasla oldukça çeşitli ve daha detaylıdırlar. Testler artık 5 şıktan oluşmaktadır. Dersler de şu şekildedir: Biyoloji, Kimya, Fizik, Coğrafya, Tarih, Edebiyat ve olmazsa olmaz Matematik, Geometri. Bu derslerin her birinden 4 sene sonraki üniversite sınavında öğrenciler sorumludurlar. En zorlayıcı dersler olan fen dallarındaki dersler Fizik, Kimya ve Biyoloji için pek çok öğrenci özel ders alabilir ve ekstra bol bol test çözümü gerçekleştirebilir. 9.sınıf fizik test çöz durumu özellikle fizikte zorlanan öğrenciler için üzerine düşülmesi gerekli bir durumdur.