testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıLGS Deneme Sınavları

LGS deneme sınavları online çöz olarak çözüldüğünde sınava hazırlık aşamasında oldukça faydalı olur. Liselere Geçiş Sistemi şeklinde açılan sınav kısaltması Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilir.

Liseye başlayacak olan öğrenciler LGS sınavına girerek hangi liseye gideceklerini belirler ve buna göre meslek seçimlerini yapabilirler. Oldukça önemli bir sınav olduğundan hem aileler için hem de öğrenciler için heyecanlı bir hazırlık dönemi olur.

LGS Deneme Sınavları Online Çöz

Öğrenciler sınava daha iyi hazırlanmak için dershaneye gidebilirler ve online olarak internet üzerinden de soru çözebilirler. Sınav senesi gelmeden öğrenciler sınava en iyi şekilde hazırlanmaya çalışırlar. LGS sınav soruları 8. sınıfların müfredatı göz önünde bulundurularak hazırlanır ve sunulur.

LGS 2023 Ne Zaman?

Öğrencilerin en çok merak ettikleri sorulardan biri de LGS 2022 ne zaman konusudur. 2022 senesi için LGS sınavının tarihi 04 Haziran olarak açıklanmıştır. Öğrencilerin başvuru süreci ise Nisan ayında başlamıştır.

LGS sınavının iki tane aşaması vardır. Sabah ve akşam oturumları gerçekleştirilir. Sabah oturumunda 50 tane sözel, akşam oturumunda 50 tane sayısal soru sorulur. Sözel soruları çözmek için öğrencilerin 1.5 dakika süresi, sayısal soruları çözmek için 2 dakika süresi olur.

LGS Deneme Çöz

Sınav sonuçları açıklandığında öğrenciler aldıkları puana göre oturdukları yerlere yakın olan liseleri tercih edebilirler. Aldıkları puan liselerin taban puanını aştıysa tercihlerini bu liseler için de yaparak yerleşebilirler.