testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıLGS Testleri Çöz

LGS testleri çöz konusundan önce LGS yani ‘’Liseye Geçiş Sınavı’’ TEOG sınavının yerine gelmiş olan bir sınavdır. Sınav süresi toplamda 165 dakikadan oluşmaktadır. 2 ayrı alanda gerçekleşir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen bu sınav 8.sınıf öğrencilerinin liseye geçmeleri için girmeleri gereken bir sınavdır. Sınav müfredatı 8.sınıftan oluşmaktadır. Test çözme aşamasına geçmeden önce öğrencilerin bilgi eksikleri bulunmamalıdır. Önce öğrenciler bilgi eksikliklerini tamamlamalıdırlar. Sınav sözel-sayısal olmak üzere 2 aşamadan oluşmaktadır.

LGS Testleri Çöz

Sözel bölüm sabahtan olup 50 soru ve 75 dakikadan oluşmaktadır. Sayısal bölüm ise 40 soru ve 80 dakikadan oluşmaktadır. Bu sınava girecek8.sınıf öğrencileri sınavda; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi, Yabancı Dil ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sorumludurlar. 8.sınıf test çöz 8.sınıfın olmazsa olmazıdır. Konu bilgisi tam olan öğrenciler LGS sınavında iyi bir başarı elde edebilmek için bol bol test çözmelidirler. Özellikle akademik olarak başarılı bir hayat sürmek isteyen öğrenciler bu sınavda iyi bir derece elde edip iyi bir liseye gitme hedefinde olmalıdır. Bu sayede iyi üniversitelerin kapısını açacağı bilincindedir.

8. Sınıf Deneme Çöz

8.sınıf deneme çöz okul hayatının 8.sınıfında eksik olmaması gereken bir konusudur. Bol bol 8.sınıf testleri çözen öğrencilere aynı zamanda bol bol deneme çözümü de yapmalıdır. Özellikle müfredatta görmeleri gereken tüm konular bittikten sonra deneme çözümü öğrenciler için oldukça büyük öneme sahiptir. Deneme çözerek sınav heyecanına kendilerini hazırlarlar ve sınav öncesi pratik yaparak başarılarına katkı sağlarlar.

Lgs Testleri Coz 2