testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayıncılık Sayfa 110

“1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 110 İhsan Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayınları Sayfa 110

Aşçı Oldum

Evde bir büyüğünüzden yardım almadan kendinize yiyecek hazırladığınız oldu mu? Nelere dikkat ettiniz?

  • Cevap: Evet, evde bir büyüğümden yardım almadan ekmek arası peynir ve domates hazırladım. Etrafı kirletmemeye ve kesici aletlere dokunmamaya dikkat ettim.

Aşağıdaki resimleri inceleyiniz.

— Yiyeceklerimi hazırlarken temizlik kurallarına dikkat etmeliyim.

— Fırına ocak ve bıçak gibi tehlikeli araçlardan uzak durmalıyım. Plastik bıçak kullanabilirim.

— Kullandığım araç gereçlerin temizliği de benim için önemli. Ayrıca, yemeğe başlamadan önce ellerimi yıkamayı asla unutmam.

Buse, kendisi için yemek hazırlarken temizlik kurallarına uyuyor mu? Nelere dikkat ediyoruz. Siz kendinize yiyecek hazırlarken nelere dikkat ediyorsunuz?

  • Cevap: Buse, kendisi için yemek hazırlarken temizlik kurallarına uyuyor. Yemekte kullanacağı gıdaları yıkıyor. Ben kendime yiyecek hazırlarken öncelikle ellerimi yıkıyorum, sonra da yemekte kullanacağım sebze varsa onları yıkıyorum.

Kendinize yiyecek hazırladınız. Yemeye başlamadan önce ne yaparsınız? Söyleyiniz.

  • Cevap: Yemeye başlamadan önce ellerimi yıkarım. Temiz ellerle yemek yemek, mikroplardan uzak durmamıza yardımcı olur. Temizlik önemli! 😊

1. Sınıf İhsan Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 110 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.