testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayıncılık Sayfa 123

“1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 123 İhsan Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayınları Sayfa 123

— Bunlar temizlik malzemeleri, yiyecek ya da içecek maddesi değil. Yalnız temizlik için kullanılabilir. Bunların hepsi zehirlidir ve tehlikelidir. Amacı dışında kullanılmamalıdır. Güvenliğiniz için onları yükseğe kaldırıyorum.

— Benim aldığım kokuyu siz de alıyor musunuz?

— Bu evde gaz kaçağı olabilir mi? Bu durumda kesinlikle prizlere dokunmayalım. Hemen doğal gaz vanasını kapatalım. Pencereleri açarak evden uzaklaşalım. Yetkilileri arayalım.

Güvenliğiniz için okulunuzda, evinizde ya da başka yerlerde nelere dikkat ediyorsunuz? Örnekler veriniz.

  • Cevap:

— Okulda koşmuyorum, kayıp düşebilirim.

— Evinde keskin şeyleri tek başıma kullanmıyorum, annemle ya da babamla kullanıyorum.

— Parkta yabancı insanlarla konuşmuyorum ve annemle babamı kaybetmemek için dikkat ediyorum.

— Sokakta top oynarken topun yola kaçmasına izin vermiyorum, arabalar tehlikeli olabilir.

1. Sınıf İhsan Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 123 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.