testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayıncılık Sayfa 136

“1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 136 İhsan Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayınları Sayfa 136

Yardım Edin!

★ “Acil durum” sözü size neleri çağrıştırıyor?

  • Cevap: “Acil durum” bana ani tehlikeleri, acil yardım gerektiren olayları hatırlatıyor.

★ Acil durumlarla karşılaştığınızda ne yapacağınızı biliyor musunuz?

  • Cevap: Evet, acil durumlarda ne yapacağımı biliyorum. Örneğin, yangın olursa hemen dışarı çıkarım ya da deprem olursa masa altına saklanırım.

Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Hangilerini biliyor ve tanıyorsunuz? Söyleyiniz.

— Her an bir kaza, yaralanma, yangın çıkması, zehirlenme gibi durumlarla karşılaşabiliriz. Bu gibi durumlar acil durumlardır.

— Deprem, sel, orman yangını gibi afetlerde acil durumlardandır.

  • Cevap: Evet, yangın, yaralanma ve zehirlenmeyi biliyorum. Deprem ve seli de biliyorum. Bunlar tehlikeli ve acil durumlardır.

Acil durumlarda ne yapabiliriz. 

  • Cevap: Acil durumlarda sakin kalmalıyım. Tehlikeli bir şey olursa hemen büyüklerime ya da bir yetişkine haber veririm. Güvende olmak için hemen güvenli bir yere gitmeliyim. Eğer çok kötü bir şey olursa 112’yi ararım.

1. Sınıf İhsan Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 136 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.