testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayıncılık Sayfa 139

“1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 139 İhsan Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayınları Sayfa 139

Ne Kadar Güvenli?

Evinizde kullandığınız elektrikli aletler araç ve gereçler nelerdir? Söyleyiniz.

  • Cevap: Evimizde televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi ve saç kurutma makinesi gibi elektrikli aletler var. Bunları büyüklerim kullanıyor ve ben de onlara dikkat ediyorum.

Aşağıda alt alta verilen ikili resimleri karşılaştırınız. Hangisi daha güvenli? Teknolojik araç ve gereçlerin güvenli kullanımıyla ilgili neler söyleyebilirsiniz?

Bilgisayar, televizyon, oyun konsolu gibi elektrikli aletlerin kablolarına dokunmamalıyız. Elektrikli aletler ıslanırsa tehlike oluşturabilir. Bu nedenle bu aletten kullanırken dikkatli olmalıyız.

Saç kurutma makinesi, ısıtıcı, çırpıcı, fırın gibi elektrikli ev aletlerini yalnız başımıza kullanmayalım. Şarj aletlerini prize takmaya çalışmayalım. Bu gibi durumlarda büyüklerimizden yardım alalım.

  • Cevap: Televizyonun arkasından çıkmış olan priz ve cep telefonu şarjdayken kullanan çocuk hatalı davranmıştır.

139

1. Sınıf İhsan Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 139 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.