testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayıncılık Sayfa 159

“1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 159 İhsan Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayınları Sayfa 159

Atatürk’ün Hayatı

Atatürk hakkında bildiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Atatürk’ü okulda öğrendim. Öğretmenimiz onun çok önemli biri olduğunu anlattı. Türkiye’yi o kurdu ve birçok zorluktan bizi o kurtardı. Kitaplarda ve resimlerde hep ciddi biri olarak görüyorum ama bazen çocuklarla da fotoğrafları var. Onun sayesinde bayraklarımızda ay-yıldız var ve 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarız. Öğretmenimiz, Atatürk’ün çok kitap okuduğunu ve bize de okumamızı söylediğini anlattı.

Aşağıdaki resimleri inceleyiniz.

Atatürk’ü çok sever ve ona saygı duyarız. O bize vatanımızı, Cumhuriyeti armağan etti. Özgür ve bağımsız olmamızı ona borçluyuz.

ARAŞTIRALIM

Atatürk’ün yaşamını araştırınız. Bulduğunuz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Atatürk’ün doğum yeri Selanik’tir ve 1881 yılında doğmuş. Aslında adı Mustafa Kemal ama sonradan “Atatürk” adını almış, bu “Türk’ün Babası” demekmiş. Birçok savaşta savaşmış ve bize özgürlüğümüzü kazandırmış. Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş ve ilk Cumhurbaşkanımız olmuş. Okumayı ve bilimi çok seviyormuş. Ayrıca çocukları çok seviyormuş, çünkü 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak hediye etmiş.

Atatürk ile ilgili öğrendiğiniz bir şarkıyı söyleyiniz.

  • Cevap:

Atatürk Ölmedi

Atatürk ölmedi
Yüreğimizde yaşıyor

Uygarlık savaşında
Bayrağı o taşıyor
Her gücü o aşıyor

Türklüğe güç veren
Devrimler senin
Yurduma çizdiğin
Aydın yol senin
Gençlik senin
Sen gençliğinsin
Ölmedin ölemezsin (2 kez)

1. Sınıf İhsan Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 159 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.