testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayıncılık Sayfa 161

“1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 161 İhsan Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayınları Sayfa 161

Millî Gün ve Bayramlarımız

★ Sınıfınızda bayram hazırlıkları için neler yaparsınız?

  • Cevap: Sınıfımızda bayram için süslemeler yaparız. Öğretmenimizle birlikte bayram kartları hazırlarız. Hep birlikte bayram şarkıları söyleriz.

★ Bayram günlerinin diğer günlerden farkı nedir?

  • Cevap: Bayram günleri özel günlerdir. Ailemle birlikte giyinip dışarı çıkarız. Büyüklerimin elini öperim, onlardan bayram harçlığı alırım. Her yer renkli ve neşeli olur.

Aşağıdaki konuşmaları okuyunuz.

— Efe, bayramlarda sınıflarımız, cadde ve sokaklar ne güzel oluyor değil mi?

— Evet Bilge. Bayramlardan önce hazırlıklar yapılıyor. Sınıflarımızı süslüyoruz, şiirler ezberliyor, koro çalışmaları yapıyoruz.

— Halk oyunları çalışmalarını da unutma.

— Daha birçok etkinlik için hazırlık yapıyoruz. Onun için bayramlarımız çok güzel oluyor.

1. Sınıf İhsan Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 161 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.