testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayıncılık Sayfa 163

“1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 163 İhsan Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayınları Sayfa 163

— 19 Mayıs günü niçin bayram yaptığımızı biliyor musun?

— Ağabeyimden duymuştum. Atatürk, 19 Mayıs günü Samsun a giderek Millî Mücadeleyi başlatmıştır. Bu önemli günü de gençlere hediye etmiştir. Bu nedenle bayramın adı, 19 May Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı olmuştur.

— 15 Temmuz da ülkemize ve bağımsızlığımıza karşı hain bir saldırıda bulunulmuştur. Milletimiz ve ordumuz birlik ve beraberlik içinde devletimize sahip çıkmıştır. Bu nedenle 15 Temmuz gününü, ‘Demokrasi ve Millî Birlik Günü’ olarak kutlamaktayız.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

1. Sınıf İhsan Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 163 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.