testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayıncılık Sayfa 180

“1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 180 İhsan Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayınları Sayfa 180

Bitki ve Hayvanları Koruyalım

“Doğayı sev, yeşili koru.” sözüyle ne anlatılmak isteniyor? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: “Doğayı sev, yeşili koru.” demek, doğayı ve ağaçları çok sevmemiz ve onlara zarar vermememiz gerektiğini söylüyor.

Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. 

— Senin annen yok mu? Acıktın mı?
— Miyav, miyav!

— Lütfen, canımı yakma, koparma beni. Çiçek dalında güzeldir.

Her canlının doğadaki dengeyi korumada önemli rolü vardır. Hayvan ve bitkiler de bu dengenin birer parçasıdır. Bitkiler olmasa onlarla beslenen hayvanlar ve insanlar yaşayamaz.

Hayvanlar olmasa yeterince beslenemeyiz.

Her şeyden önce canlılara zarar vermek insanlığa yakışmaz. Yaşanılası bir dünya için hay/anlan ve bitkileri sevelim, koruyalım. Onlara iyi davranalım. Kötü davrananları uyaralım, ilgili yerlere bildirelim.

Çevrenizdeki hayvanları ve bitkileri neden korumalısınız? Anlatınız.

  • Cevap: Hayvanları ve bitkileri korumalıyız çünkü onlar da bizim gibi yaşamak istiyor. Hem doğa bize temiz hava ve yiyecek veriyor. Eğer onlara zarar verirsek, biz de zarar görürüz. Doğa dostu olmalıyız!

1. Sınıf İhsan Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 180 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.