testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayıncılık Sayfa 19

“1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 19 İhsan Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayınları Sayfa 19

İnsanlar farklı özelliklere sahiptir. Uzun boylu ya da kısa boylu olabiliriz. Gözlerimizin ve saçlarımızın rengi farklı olabilir. Gözlük ya da protez kullanmak da bizi farklı yapabilir. Birbirimize her durumda saygılı davranmalı ve anlayışlı olmalıyız. Oyunlarımızda her zaman adaletli ve dürüst davranmalıyız. Arkadaşlarımızın kullandıkları cihaz ve protezlerin zarar görmemesine dikkat etmeliyiz.

Sınıf arkadaşlarınızı benzerlik ve farklılık yönünden karşılaştırınız. Sizden farklı olan arkadaşınıza nasıl davranmalısınız? Niçin?

  • Cevap:

Benzerlikler:

Hepimiz sınıfımızın öğrencileriyiz.

Hepimiz öğrenmeye geldik ve öğretmenimize saygı göstermeliyiz.

Oyunlarımızı adaletli ve dürüst bir şekilde oynamalıyız.

Farklılıklar:

Bazı arkadaşlarımız uzun boylu olabilirken, bazıları kısa boylu olabilir. Boy farklılıkları normaldir ve kimseyi diğerlerinden daha iyi veya kötü yapmaz.

Gözlerin ve saçların farklı renklerde olabilir. Bu da bizi özel kılar.

Kimi arkadaşlarımız gözlük kullanabilir veya protezlerine ihtiyaç duyabilir. Bu arkadaşlarımıza yardımcı olmalıyız, özellikle cihazlarını ve protezlerini zarar görmemesine dikkat etmeliyiz.

İşaretleyelim

Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. İyi arkadaş olduklarını düşündüklerinizin altındaki kutuları “✓” ile işaretleyiniz.

  • Cevap:

19 4

1. Sınıf İhsan Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 19 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.