testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayıncılık Sayfa 200

“1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 200 İhsan Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayınları Sayfa 200

Cumhuriyet ilan edildikten sonra devletimizin adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti oldu. Yoksul ve birçok alanda geri olan ülkenin kalkınması ve halkın eğitimi için Atatürk yenilikler yaptı. 10 Kasımda aramızdan ayrıldı. O, şimdi Anıtkabirde ve kalbimizde yatıyor.

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.” Mustafa Kemal Atatürk

Öğretmenler Günü

(24 Kasım)

Eskiden okuma yazma bilenlerin sayısı azdı. Atatürk, okuma yazma bilenlerin sayısını artırmak için çalışmalar başlattı. Bunun için kendisi de tahta başına geçerek okuma yazma öğretti. Bu çalışmalrından dolayı 24 Kasım’da Atatürk’e “Başöğretmen* unvanı verildi. Biz de Atatürk’ün Başöğretmen olduğu 24 Kasım gününü “Öğretmenler Günü” olarak kutluyoruz.

ÖĞRETMENİM

Karanlık dünyama.
Işıksın öğretmenim.
Bilginin elçisi,
Canımsın öğretmenim.

Işıksın yolumda.
Kuvvetsin kolumda.
Açtın kollarını bana,
Canımsın öğretmenim.

Her sözün bir hazine,
Bakışın ve sevginle,
Açtın her birimize kucak.
Canımsın öğretmenim.

“Ulusları kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” Mustafa Kemal Atatürk

“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” Hz. Ali

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

1. Sınıf İhsan Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 200 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.