testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayıncılık Sayfa 203

“1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 203 İhsan Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayınları Sayfa 203

Anneler Günü

(Mayıs ayının ikinci pazar günü)

Annelerimiz, her şeyimizi borçlu olduğumuz, dünyanın en değerli varlıklarıdır. Onlara borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyz. Bir gülücüğümüz, bir öpücüğümüz annelerimizin canına can katar. Onlara sevgimizi ve saygımızı eksiltmeyelim, artıralım.

ANNEM

Sen olmasaydın annem.
Ne doğar ne yaşardım.
Senin şefkatinle ben.
Büyümeyi başardım.

Sana candan sevgimi.
Saygımı sunacağım.
Bugün tüm anneleri.
Minnetle anacağım.

Vefa ÇAĞLAYAN

Ev ve Sınıf Etkinlikleri Antolojisi (Mehmet VURAL)

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı

Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra düşmanlar yurdumuzu işgal etti. Mustafa Kemal, 19 Mayıs günü Bandırma Vapuru’yla Samsuna çıktı. Burada ve değişik illerde halkla görüşerek Kurtuluş Savaşı’nı başlattı. Kurtuluş Savaşı ile düşmanları yurdumuzdan attık. Mustafa Kemal Atatürk, bu bayramı Türk gençliğine armağan etti. İşte Kurtuluş Savaşı’mızın başlangıcı sayılan bugünü, her yıl bayram olarak kutluyoruz.

19 MAYIS

Serin bahar meltemi
Gibi beyaz bir gemi
Samsuna demir attı.
Göklerimiz ağardı.

Bu gemide inanan.
Yurda şan, millete şan;
Büyük, eşsiz kahraman
Mustafa Kemal vardı!

M. Necati ÖNGAY

Ev ve Sınıf Etkinlikleri Antolojisi (Mehmet VURAL)

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

1. Sınıf İhsan Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 203 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.