testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayıncılık Sayfa 56

“1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 56 İhsan Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayınları Sayfa 56

Birlikte Oynayalım

Her çocuk oyun oynamaktan hoşlanır. Siz en çok hangi oyunu oynamaktan hoşlanıyorsunuz?

  • Cevap: Ben en çok körebe oyununu oynamaktan hoşlanıyorum.

Aşağıdaki resmi inceleyiniz. Arkadaşlarınız, eğleniyorlar değil mi? Oyunlar arkadaşlık, dostluk kurmak için bir fırsattır. Arkadaşlarınızın oynadığı oyunun adı ne olabilir? Söyleyiniz.

  • Cevap:

— Ben de oynayabilir miyim?
— Elbette oynayabilirsin. Kendine yer bulup oturabilirsin.

Oyunlar, aynı zamanda kendimizi ve arkadaşlarımızı tanımamıza yardım eder. Oynarken oyunun kurallarına uymalı ve mızıkçılık etmemeliyiz. Mızıkçı çocuklarla kimse oynamak istemez. Oyunlarımızda da her zamanki gibi adil olmalı ve dürüst davranmalıyız.

Oyun oynarken kurallara uymak neden önemlidir?

  • Cevap: Oyun oynarken kurallara uymak oyunun güzel ve adil bir şekilde oynanması için önemlidir.

1. Sınıf İhsan Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 56 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.