testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayıncılık Sayfa 57

“1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 57 İhsan Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayınları Sayfa 57

ETKİNLİK

Severek oynadığınız bir oyunu ve oyunun kurallarını anlatınız. Oyununuzun resmini aşağıya çiziniz.

  • Cevap:

Öncelikle bir kişi körebe olarak belirlenir. Körebenin gözleri bağlanır. Diğer oyuncular körebenin etrafında dolaşmaya başlarlar.

Körebe, oyuncuları yakalamaya çalışır. Etrafından sesler duydukça o yöne doğru ellerini uzatır. Bir oyuncuyu yakaladığında, oyuncunun kim olduğunu tahmin etmeye çalışır. Doğru tahmin ederse yakaladığı oyuncu yeni körebe olur. Yanlış tahmin ederse oyun devam eder.

Oyunculardan biri yakalanmadan önce körebenin yanından geçmeyi başarır ve “körebe” derse, oyun yeniden başlar. Bu sefer körebe olarak bağıran oyuncu körebe olur.

Oyun belirlenen süre içinde veya oyuncular sıkılana kadar devam eder. En çok oyuncuyu yakalayan körebe oyunun kazananı olur. Körebe oyunu hem eğlenceli hem de hareketli bir oyundur. Çocukların tahmin ve dikkat becerilerini geliştirir.

57 3

1. Sınıf İhsan Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 57 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.