testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Yayınları Sayfa 164

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 164 Cevapları Pasifik Yayınları ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Yayınları Sayfa 164

8. Yaşadığınız yerleşim yerinin genel özellikleri nelerdir? Kısaca yazınız.

  • Cevap: Ben İstanbul’da yaşıyorum. İstanbul çok kalabalık bir yer ve bu şehirde milyonlarca insan yaşıyor. Pek çok ulaşım aracı var ve hepsi çok kalabalık. İnsanlar sürekli bir yerlere yetişme telaşında. Ama İstanbul’un çok güzel tarihi ve turistik yerleri var. 

9. Yaşadığınız yerdeki tarihî ve turistik yerlere iki örnek veriniz.

  • Cevap: Eminönü ve Sultan Ahmet Camii. 

10. Atatürk’ün hayatıyla ilgili kısaca bilgi veriniz.

  • Cevap: Atatürk 1881 yılında Selanik’te doğmuştur. Annesi, Zübeyde Hanım’dır. Babası, Ali Rıza Bey’dir. Kız kardeşi, Makbule Hanım’dır. Ülkemizi düşmanlardan kurtarmış ve bize özgür bir ülke bırakmıştır. 10 Kasım 1938 yılında ölmüştür. 

11. Ülkemizde farklı kültürlerin bir arada yaşadığına yönelik gözlemlerinizi yazınız.

  • Cevap: Ülkemizde pek çok farklı ülkeden göç eden insan yaşamaktadır. Özellikle son yıllarda Suriye’li insanlar gelmişler. Ülkemize gelen Suriye’liler ülkemize uyum sağlamışlardır. 

1. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 164 Cevabı ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.