testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Güneş, Ay, Dünya ve Yıldızlar Cevapları

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Kök-e Yayıncılık 6. Ünite Doğada Hayat Sayfa 186, 187 Güneş, Ay, Dünya ve Yıldızlar Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Güneş, Ay, Dünya ve Yıldızlar Cevapları

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 186 Cevabı

Bulutsuz bir günde gökyüzünü gözlemleyelim. Gözlemlerimize göre aşağıdaki formu dolduralım.
Güneş’ten yayılan ışıklar çok parlaktır. Gözlerimize zarar verebilir. Bu nedenle Güneş’e doğrudan bakmamalıyız. Gökyüzüne koruyucu bir gözlükle bakmalıyız.

  • Cevap

Gündüz Gökyüzünde Gördüklerim : Bulutlar ve Güneş görülmektedir.
Gördüklerimin Şekli ve Özellikleri : Bulutlar çeşitli şekillerde ve boyutlar gözlenebilmektedir.  Güneş yuvarlak ve portakal rengindedir.
Gece Gökyüzünde Gördüklerim : Yıldızlar, ay ve bulutlar gözlenmektedir.
Gördüklerimin Şekli ve Özellikleri : Ay yuvarlak ve beyaz olarak, bulutlar siyah ve çeşitli şekillerde, yıldızlar noktaya benzer şekillerde görülmektedir.

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 186, 187 Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.