testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Ülkemi Tanıyorum Cevapları

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Kök-e Yayıncılık 5. Ünite Ülkemizde Hayat Sayfa 151, 152 Ülkemi Tanıyorum Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Ülkemi Tanıyorum Cevapları

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 151 Cevabı

Türkiye” denince aklınıza neler geliyor?

  • Cevap: Türkiye denince aklımıza ; Mustafa Kemal Atatürk, Anıtkabir, Fatih Sultan Mehmet, Osmanlı, Türk, İslam, Ankara gibi kelimeler aklıma geliyor.

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 152 Cevabı

Ülkemizle ilgili istenen bilgileri yazalım.

  • Cevap

Ülkemizin Adı: Türkiye
Ülkemizin Başkenti: Ankara
Millî Marşımızın Adı: İstiklal Marşı
Bayrağımızı anlatalım : Bayrağımız al renk üzerine ak ay ve yıldızdan meydana gelmektedir. Bayrağımızda var olan al renk şehitlerimizin kanını temsil etmektedir.
Bayrağımıza ve İstiklâl Marşımıza saygı duyarız. Ülkemizi severiz. Çünkü : İstiklal marşımız bizlerin bağımsızlığını temsil eden, şehitlerimizi ve bu ülke için atalarımızın vefakarlıklarını konu almaktadır.

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 151, 152 Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.