testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Zamanımız Değerli Cevapları

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Kök-e Yayıncılık 2. Ünite Evimizde Hayat Sayfa 74, 75, 76 Zamanımız Değerli Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Zamanımız Değerli Cevapları

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı

Gün içinde neler, yapıyorsunuz?

  • Cevap: Sabah uyanıyorum. Okula gidiyorum. Eve gelip üstümü değiştiriyorum. Sonra da oyun oynayıp akşam da ödevlerimiz yapıp uyuyorum. 

Beslenmek için bir günde ne kadar zaman ayırıyorsunuz?

  • Cevap: Bir öğünüm yarım saat sürüyor. Bende kahvaltı, öğlen yemeğim ve akşam yemeğim için toplam 90 dakika vakit ayırıyorum.

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı

Bilgisayar ve televizyonun başında uzun zaman geçirmek doğru mudur? Neden?

  • Cevap: Hayır doğru değildir. Gözlerimiz bozulabilir ve fazla televizyon izlemek iyi bir şey değildir.

Zeynep, gün içinde neler yapacağını önceden planlamış. Balonların sayısı Zeynep’in o etkinlik için kaç saat ayırdığını gösteriyor. 

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı

Resimlerde anlatılan etkinliklere günde kaç saat ayırmalıyız? Çiçekleri boyayarak gösterelim. Unutmayalım boyadığımız her bir çiçek bir saati göstermektedir.

  • Cevap: 1. Sinif Kok e Yayincilik Hayat Bilgisi Ders Kitabi Zamanimiz Degerli Cevaplari

1. Sınıf Kök-e Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 74, 75, 76 Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.