testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 92

1. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 92 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 92

1) Bir otoparkta 14 araba vardır. Akşam otoparka 3 araba daha gelmiştir. Toplam kaç araba olduğunu zihinden toplama işlemi yaparak bulunuz.

2) Ayşe ile annesi şehre gitmek için minibüse binmişlerdir. Annesi kendi için 9 TL, Ayşe içinse 6 TL ücret verecektir. Toplam kaç TL ücret vereceğini zihinden toplama işlemi yaparak bulunuz.

3) Selim’in 8 misketi vardı. Kardeşi, Selim’e 5 misket daha verdi. Toplam kaç misket olduğunu zihinden toplama işlemi yaparak bulunuz.

  • Cevap:

1. Sinif Meb Yayinlari Matematik Calisma Kitabi Cevaplari 1. Kitap 92

1. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 92 Cevabı ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.